• tel. +420 596 237 045  mob. 602 522 146  email: zs-skrobalkova@seznam.cz

Žákovský parlament

• je mezičlánkem mezi vedením školy, učiteli a třídními kolektivy
  • poskytuje žákům možnost se svými názory a připomínkami podílet na rozvoji školy
  • dává žákům právo vyjádřit slušnou formou vlastní názor a požadavek
  • žáci školy se učí jednat s vedoucími pracovníky
  • parlament rozvíjí smysl pro odpovědnost (odpovědnost za podané návrhy, odpovědnost za plnění přijatých úkolů,…)
  • slouží jako prevence nežádoucího chování
  • podporuje spolupráci tříd a celé školy, stmeluje 1. a 2. stupeň
  • skládá se ze zástupců žáků 4. – 9. ročníku, kteří se účastní schůzek ŽP a jsou hlavními organizátory akcí. Jsou to jen ti, kteří budou a chtějí pracovat i mimo vyučování.
  • na organizaci akcí ŽP se podílí i další žáci

Zasedání ŽP

• konají se 1 x měsíčně, případně dle potřeby, o jeho konání jsou žáci předem informováni
  • ve čtvrtek v 7:15 hod
  • řídí předseda a koordinuje je člen pedagogického sboru Lenka Matejas
  • účastní se vždy dva zástupci za třídu
  • jsou dokumentována zápisem

Prezentace ŽP

• web školy
  • nástěnka

Hlavní činnosti žákovského parlamentu

• akce pro třídy (Halloween, sportovní turnaje, mikulášská nadílka, soutěže – piškvorkový nebo sudokový král, Valentýn, barevný týden, spolupráce se školní jídelnou – návrh jídelníčku – nejoblíbenější oběd, výlet za odměnu)
  • pomoc při vyhodnocování soutěží (např. adventní třída)
  • další činnost (bodování tříd v rámci soutěže o Top třídu v čistotě a upravenosti tříd, přání a občerstvení ke Dni učitelů, sběr Papír za Papír, sběr – kontejner).