Školní parlament

Školní parlament vytváří prostor k zapojení aktivních žáků do života školy. Podporuje zodpovědnost žáků za vlastní vzdělávání a umožňuje jejich podíl na chodu školy. Zástupci Školního parlamentu se pravidelně setkávají na pracovních schůzkách, na nichž přednášejí návrhy a připomínky svých spolužáků ke vzdělávání, školnímu prostředí a vzájemnému soužití. Školní parlament předkládá podněty, otázky a návrhy vedení školy. Snaží se najít optimální řešení. Školní parlament je prostředkem pro přenos informací mezi všemi třídami, napomáhá spolupráci mezi jednotlivými ročníky. Školní parlament je se snaží o naplňování cílů školy v oblasti osobnostní a sociální výchovy a výchovy demokratického občana.

Svou činnost školní parlament zaměřuje na:

• vzájemnou pomoc žáků
  • pomoc při zajišťování čistoty a pořádku s cílem odstraňovat lhostejnost a nezájem o životní prostředí
  • podíl při organizování chodu školy

Školní parlament má povinnost:

• prostřednictvím svých zástupců spolupracovat s vedením školy, učiteli i ostatními zaměstnanci školy a vycházet přitom ze závazných pravidel školy
  • respektovat společenská pravidla a dodržovat zásady slušného chování
  • dbát na tradici školy a dbát na její dobrou pověst
  • přijmout plnou morální zodpovědnost za své iniciativy
  • být reprezentantem školy

Školní parlament má právo zejména:

• vyjadřovat se k problémům školy a mimoškolní činnosti
  • podílet se aktivně na veškerém životě školy
  • přednést své návrhy vedení školy i vyučujícím

Cíl Školního parlamentu:

1. Zprostředkovat výměnu informací mezi žáky, učiteli, vedením školy.

2. Předcházet negativním jevům jako jsou šikana, ničení majetku školy.

3. Pomáhat s organizací školních akcí.

4. Řešit připomínky a návrhy žáků na kvalitnější chod školy.